Microsoft pozwany za interfejs Live Tiles

|

Trwająca od długiego czasu wojna patentowa dotychczas nie zmuszała Microsoftu do podejmowania większych działań. Apple bije się z Samsungiem, a w zasadzie w coraz większej mierze z samym Androidem. Znalazła się jednak firma, która do wojny wciągnie także system z Redmond, w obu wersjach: dekstopowo-tabletowej i mobilnej.

Chodzi o SurfCast, która posiada patent na “system wyświetlania informacji z różnych źródeł przedstawionych w formie siatki płytek potrafiących informacje odświeżać niezależnie od siebie”. Patent rzeczywiście wydaje się być bardzo zbliżony do tego, w którego posiadaniu znajduje się Microsoft, i który w swojej formie zapisu brzmi bardzo podobnie.

Pierwsza reakcja Microsoftu jest bardzo spokojna, pełna optymizmu. Gigant z Redmond jest przekonany, że bez specjalnego problemu firma będzie w stanie przekonać sąd o odmienności swoich aktywnych kafelków od zapisu patentu przyznanego firmie SurfCast. Tymczasem wspomniana firma zaskarżyła całą gamę produktów Microsoftu, wliczając w to system Windows 8, także ten oznaczony symbolem RT przeznaczony dla tabletów Surface oraz oczywiście wersję mobilną.

Obie firmy mają patent na bardzo podobną technologię wyświetlania informacji. To zdanie najlepiej podsumowuje istotę posiadania patentów oraz sens wywoływania wojen patentowych. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Nasuwa się jednak jedno pytanie: dlaczego pozew został złożony dopiero teraz, po premierze Windows Phone 8? Wszak Windows Phone już od pewnego czasu trwa na rynku, a jego poprzednie dwie odsłony także oferowały aktywne kafelki…

źródło: The Next Web