Huawei Ascend W1 na zdjęciach – niemalże oficjalnie zaprezentowany

|

Coraz głośniej robi się o chińskiej marce Huawei na portalach skupiających się na systemie operacyjnym Microsoftu, przeznaczonym na smartfony. Z początku pojawiła się plotka o dwóch modelach przygotowywanych przez korporację, czyli Ascend W1 i W2. Z czasem dowiadywaliśmy się coraz więcej na ich temat. Niedawno do sieci wyciekły kolejne zdjęcia (najprawdopodobniej) Ascenda W2, a wcześniej mogliście poznać grafiki przedstawiające Ascenda W1.

Przypomnijmy sobie specyfikację modelu chińskiej marki, który ma stanąć w szranki na przeciwko Lumii 820 i HTC 8S. Wewnątrz obudowy na wskroś przypominającej modele Lumii znajdziemy:

  • 4-calowy wyświetlacz  WVGA (800x480px);
  • dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,2 GHz (i GPU ustawione na 400MHz);
  • 512 MB pamięci RAM i 4 GB do wykorzystania dla użytkownika’
  • aparat z 5 MPx matrycą i kamerka VGA do wideorozmów;
  • bateria o pojemności 2000 mAh.

Teraz przejdźmy do świeżo wstawionych zdjęć do internetu, które pokazują jak w rzeczywistości prezentuje się pierwszy model Huawei z Windows Phone:

 Jak zauważyliście, przedstawiono dwie wersje kolorystyczne: niebieską i białą. Jak już wspominałem, design bardzo przypomina ten, który od dłuższego czasu stosuje Nokia w swoich modelach Lumia. Jednak można znaleźć także podobieństwo do modeli HTC. Chodzi oczywiście o tylni aparat, który przypomina te z tajwańskiej marki.

Na zdjęciach można jeszcze zauważyć, że jakość wyświetlanego obrazu pozostawia nieco do życzenia. Na pewno nie będą to tak dobre wyświetlacze jakie zastosowała konkurencja. No cóż… Gdzieś trzeba było zaoszczędzić. Trzeba było, bo właśnie dzięki cenie Huawei chce pokonać swoich oponentów.

Czy to uda się chińskiej korporacji? To wszystko zależy od nas, konsumentów. Jesteście zainteresowani takim modelem wiedząc, że będzie znacząco tańszy od Lumii 820 i 8S, których ceny już znamy.

źródło: wpcentral.com

 


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.