High-end od Huawei uwieczniony na zdjęciach

|

O Huawei już kilka razy pisaliśmy. Na samym początku sama informacja z premiery Windows Phone, gdzie pojawiło się logo tejże marki (a zabrakło LG). Stosunkowo niedawno też pojawiły się spekulacje na temat dwóch modeli chińskiej marki: Ascend W1 i W2. O tym pierwszym modelu już co nieco wiemy, ale o W2 żadnych konkretnych informacji jeszcze nie dostaliśmy. Pojawiały się spekulacje, jakoby miał to być model przedstawiony w tym newsie: Klik!, ale żadnych wiadomości potwierdzających tę tezę nie znaleziono. Teraz przyszła pora na kolejne elementy w układance modeli Huawei z Windows Phone.

Ascend W1 jest stawiany na niższej półce niż W2, więc po specyfikacji tego pierwszego można się spodziewać czegoś jeszcze lepszego. A dane techniczne modelu W1 wyglądają następująco:

  • 4-calowy wyświetlacz  WVGA (800x480px);
  • dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1.2 GHz (i GPU ustawione na 400MHz);
  • 512 MB pamięci RAM i 4 GB do wykorzystania dla użytkownika’
  • aparat z 5 MPx matrycą i kamerka VGA do wideorozmów;
  • bateria o pojemności 2000 mAh.

Nie wygląda źle, ale odstrasza mała ilość pamięci wewnętrznej urządzenia. Jest to oponent dla Nokii Lumii 820 i HTC 8S, który swoją konkurencyjność pokaże przede wszystkim ceną. Jednak konkretnych informacji co do premiery jeszcze nie przedstawiono.

Jeszcze mniej wiadomo na temat W2. Jedno jest pewne – będzie to high-end, który zostanie postawiony na przeciwko Lumii 920, Ativa S i 8X. Do sieci wyciekły zdjęcia, które mogą przedstawiać właśnie Huawei Ascenda W2. Dzięki nim można zauważyć bardzo duży wyświetlacz, dotykowe klawisze funkcyjne, a także aparat o matrycy 8 MPx, który potrafi nagrywać filmy w FullHD.

Design smartphone’a prezentuje się naprawdę interesująco, ale pod warunkiem, że srebrne elementy obudowy to żywy metal, a nie wszechobecny w większości telefonów plastik. Projektanci także nareszcie zerwali z naśladowaniem wyglądu większości Lumii. Jednak na siłę dalej można znaleźć prawdopodobieństwo wyglądu między powyższym Huawei, a modelami Nokii z Windows Phone (i nie tylko, patrz: N9).

Na koniec jeszcze kilka zdjęć przedstawiających omawiany telefon:

Jak oceniacie design tego chińskiego smartphone’a i jakie jest Wasze ogólne wrażenie na temat marki Huawei i ich współpracy z Microsoftem?

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.