Centrum powiadomień w Windows Phone 8 – “zabrakło czasu”

|

Jeszcze na długo przed pierwszą premierą Windows Phone 8 pojawiało się wiele plotek, które na swój sposób kreowały wizerunek najnowszego, rewolucyjnego mobilnego systemu Microsoftu. Były to m.in. różne koncepcje interfejsu graficznego, przeróżne odmiany kafelek/ekranu startowego, a także centrum notyfikacji. Teraz co nieco o tym ostatnim punkcie.

Innowacją na zebranie powiadomień z całego systemu (razem ze wszystkimi aplikacjami) w jednym miejscu przeszedł jak burza spośród konkurencji Android, który zastosował wysuwaną belkę, którą notabene każdy powinien doskonale znać. Następnie (o dziwo) to rozwiązanie skopiował Apple w iOS. Oczywiście pomniejsze systemy (typu BadaOS, Symbian i inne) też próbowały rozwiązać ten problem na swój sposób, ale zdecydowanie rozwiązanie rodem z mobilnego systemu Google jest najlepsze w swej prostocie. Windows Phone nie miał i póki co nie będzie miał podobnego rozwiązania – dalej będziemy musieli obserwować ekran blokady i/lub kafelki, aby dowiedzieć się czy “coś nowego nas spotkało”.

Jednak Microsoft też miał swój pomysł na zebranie wszystkich powiadomień w jednym miejscu. Miało/Ma to wyglądać mniej więcej tak (niezbyt duży obrazek, ale mniej więcej wiadomo o co chodzi) :

Także na długo przed przedstawieniem Windows Phone 8 i użytkownicy mieli swój sposób na rozwiązanie tego problemu o czym już pisaliśmy, a także tutaj.

Niestety – mimo, że Microsoft miał ambitne plany to tym razem zabrakło czasu. Jak to napisał Pan Thomas Fennel:

“Because we ran out of time. It’s very very important to me… we get tons of feedback from developers that they want something like that as well. I promise we’re thinking very very hard on that one.”

Jak widać to nie tylko użytkownikom zależy na takim udogodnieniu – także deweloperzy chcieliby skorzystać z możliwości powiadamiania użytkowników swoich aplikacji w jednym miejscu.

Szczerze mówiąc to mam nadzieję, że centrum notyfikacji zostanie wdrożone w jednej z pierwszych aktualizacji Windows Phone 8.

źródło: TheVerge.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.