Bezprzewodowe ładowanie łatwiejsze dzięki klockom LEGO!

|

Ten artykuł z góry trzeba potraktować jako ciekawostkę, “ułatwianie ułatwionego” życia, ale być może któryś z naszych czytelników skusi się na swoją własną koncepcję na podobne rozwiązanie. Nokia Lumia 920 rozsławiła bezprzewodowe ładowanie, system, który zdecydowanie należy do innowacyjnych, ale już wykorzystywany wcześniej w smartphone’ach. Możliwość nakarmienia telefonu prądem bez użycia kabli jest już ułatwieniem samym w sobie, ale niektórzy użytkownicy poszli o krok naprzód.

Jednym z godnych uwagi rozwiązań jest zdecydowanie zastosowanie klocków LEGO i zaimpletowanie w odpowiednią konstrukcje wielu funkcji. Na filmiku, który możecie obejrzeć poniżej zobaczycie jak jeden z użytkowników Lumii 920 poradził sobie z problemem męczącego, długiego trzymania telefonu podczas oglądania filmów (czy też innych długotrwałych czynności) w połączeniu z bezprzewodowym ładowaniem. Konstrukcja ta pozwala dowolnie ustawiać kąt nachylenia telefonu, przy czym aparat trzymany jest stabilnie dzięki odpowiednim blokadom.

Tak więc zapraszam do tego krótkiego filmiku:

Autor został zmuszony do wykorzystania klocków LEGO jako stojak pod telefon, ponieważ Nokia nie zdecydowała się na wprowadzenia do sprzedaży podstawki z prawdziwego zdarzenia. Być może po zobaczeniu tego filmu specjaliści z fińskiej korporacji zdecydują się na wymyślenie podobnego rozwiązania, który możemy obejrzeć wyżej.

Uważacie to za dobry pomysł czy raczej niepotrzebną stratę czasu?

źródło: youtube.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.