Battery Level dla Windows Phone 8 – korzystamy z nowych funkcji

|

Windows Phone 7 stawiał wiele ograniczeń deweloperom przy tworzeniu ich aplikacji. Mieli oni sprostać trudnym wymaganiom, a przy okazji nie mogli wykorzystać zbyt wielu opcji systemowych. Stąd też niedługo po premierze pojawiły się pierwsze możliwości ominięcia tych ograniczeń i uzyskaliśmy możliwość instalowania aplikacji spoza marketu, a z czasem i mogliśmy w pełni odblokować system. Wtedy zaczęły powstawać aplikacje typu Homebrew, które mogliście podziwiać w starym cyklu OPM, który teraz możecie podziwiać pod odświeżoną nazwą: OPA. W jednym z takich cyklów przedstawialiśmy Wam aplikację “Battery Stats”, która informowała użytkownika o poziomie naładowania baterii w procentach za pomocą kafelka – Windows Phone w standardzie nie ma takiej możliwości, procentowe sprawdzenie naładowania akumulatora jest możliwe tylko w ustawieniach. Aby “Battery Stats” zainstalować należało oczywiście odblokować telefon, co nie zachęcało wielu użytkowników systemu Microsoftu.

Od razu po premierze Windows Phone 8, w oczy oglądających rzuciły się nowe ikonki na ekranie blokady systemu. Z czasem odkryliśmy, że nowe ikonki można dowolnie modyfikować za pomocą przeróżnych aplikacji i dostosowywać je do swoich potrzeb.

Jedną z pierwszych takich aplikacji jest “Battery Level”, która tak samo jak wspomniana wcześniej “Battery Stats” informuje użytkownika za pomocą kafelka o procentowym stanie naładowania baterii. Oczywiście jak to w “Apollo”, mamy możliwość ustawienia kafelka w 3 różnych rozmiarach. Jednak to nie koniec możliwości tejże aplikacji. “Battery Level” również korzysta z ekranu blokady. Po odpowiednim ustawieniu możemy dowiedzieć się bez odblokowywania smartphone’a w jakim stopniu procentowym nasz akumulator jest naładowany.

Działanie całej aplikacji przedstawia poniższy filmik, do którego obejrzenia Was serdecznie zapraszam:

Jak widać – Microsoft ulżył nieco deweloperom i mają znacznie większe możliwości. Na pewno przełoży się to pozytywnie na ilość nowych gier i programów zamieszczanych w Marketplace na co tak wiele osób narzeka. Przypomnijmy, że obecnie w marketplace znajduje się ponad 130 tyś. aplikacji. W porównaniu do konkurencji jest to mało: Android i iOS zbliżają się już do 700 tyś. Jednak jeżeli spojrzymy na prędkość przybywania “apek” w stosunku do wieku systemu to Windows Phone wypada znacznie lepiej niż Android. Tak więc to tylko kwestia czasu, aż te liczby się zbliżą do siebie.

źródło: youtube.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.