Apollo Plus – pierwsza aktualizacja Windows Phone 8 w drodze

|

Niewiele czasu minęło od premiery urządzeń korzystających z najnowszego mobilnego systemu Microsoftu, czyli Windows Phone 8, a już można odnaleźć w Internecie informacje na temat kilku stosunkowo poważnych problemów “mobilnych okienek” w ostatniej odsłonie.

Apollo wniósł ze sobą wiele innowacji, które wszyscy podziwiają, ale niestety – Microsoft także strzelił sobie w kolano zaniedbując to, co dotychczas uchodziło za niemożliwe. Korporacja z Redmond zaniedbała stabilność systemu Windows Phone 8, czyli właśnie główny sztandar Windows Phone. Ostatnio można wiele słyszeć, że wszelkie Lumie, 8X, 8S stanowczo za często resetują się. Do tego dochodzą jeszcze drobne przycięcia w najmniej spodziewanych momentach. Takie zaniedbania dobrze nie wpływają na wizerunek systemu – cierpią na tym najbardziej firmy produkujące smartphone’y z Apollo, więc korporacja z Redmond musi jak najszybciej wydać poprawkę systemu. Sytuacja wygląda podobnie jak to miało miejsce z premierą Windows Phone 7. Niedługo później pojawiła się aktualizacja NoDo, która znacząco poprawiła działanie i funkcjonalność systemu.

Wróćmy jednak do teraźniejszości i Windows Phone 8. Apollo Plus, bo taką nazwę ma mieć pierwsza (większa) aktualizacja dla najnowszych “mobilnych okienek”. Oprócz poprawy stabilności, która jest niezbędna, Microsoft szykuje także wprowadzenie omawianej wcześniej na łamach naszego portalu usprawnienie obsługi WiFi po wygaszeniu ekranu. Także melomanii powinni spodziewać się drobnej poprawki jakości dźwięku w urządzeniach z tymże oprogramowaniem. Oczywiście to nie wszystko, bo update przyniesie jeszcze kilka drobnych poprawek. Niektórzy nawet twierdzą, że pojawi się centrum notyfikacji, o którym pisaliśmy wcześniej. Jednak na to ostatnie patrzyłbym z przymrużeniem oka.

Dzień, w którym będziecie mogli zaktualizować modele do Apollo Plus nie został określony – mówi się o pierwszym kwartale 2013 roku. Numerek systemu najprawdopodobniej się nie zmieni.

Są już wśród nas użytkownicy modeli z Windows Phone 8? Dostrzegliście jakieś inne problemy z oprogramowaniem w swoich słuchawkach?

źródło: TheVerge.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.