Zdjęcia i specyfikacja Huawei Ascend W1

|

 

O tym, że Huawei planuje zmierzyć się z czołówką (Nokią, HTC i Samsungiem) już słyszeliśmy. Niestety wtedy nie było wiadomo co tak naprawdę chińska marka szykuje. Teraz możemy powiedzieć nieco więcej na temat tego słabszego modelu, Ascenda W1.

W1 i W2 to propozycje wymierzone przeciwko (odpowiednio) Lumii 820, HTC 8S i Lumii 920, Ativ S oraz 8X. Teraz zajmijmy się modelem ze średniej półki: Ascendem W1. Zacznijmy od wyglądu chińskiego smartphone’a. Do sieci wyciekło kilka zdjęć przedstawiających prototyp tego modelu, prezentuje się on następująco: 

Design zdecydowanie nasuwa na myśl Lumie z wysuniętym wyświetlaczem (szczególnie, że ma być wiele odmian kolorystycznych). Czyżby to tutaj producenci upatrywali sukces Nokii? To się okaże, ale po procesach Samsunga z Apple wszystko wskazuje na to, że korporacje przerzucili się na fińską markę.

No cóż, wygląd pozostawiam do oceny Wam, drodzy czytelnicy, a tymczasem przejdźmy do tego co Huawei trzyma w tej (w tym wypadku) niebieskiej obudowie. Toteż specyfikacja konkurenta Lumii 820 i HTC 8S prezentuje się następująco: wszystko obejrzymy na cztero calowym wyświetlaczu o rozdzielczości WVGA (800x480px, dzisiejszy standard dla WP), a zarządzać tym wszystkim będzie dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1.2GHz wspomagany GPU ustawionym 400MHz częstotliwością (szczegółowych danych brak). Pamięci jakie zastosowano w tym urządzeniu to: 512 MB RAM i 4GB do wykorzystania dla użytkownika (marnie…). Zdjęcia wykonamy aparatem z matrycą o rozdzielczości 5MPx, a do wideorozmów mamy kamerkę VGA. Zasilać to będzie bateria o pojemności 2000mAh. Co ciekawe, jak mogliście to zauważyć na powyższych zdjęciach, Huawei jest pierwszym smartphonem z Windows Phone 8 gdzie nie umieszczono centralnie portu microUSB.

Jak Wam się podoba chińska inicjatywa? Jesteście w stanie porzucić Nokię i HTC na rzecz Huawei? Czy może jednak czekacie na Ascenda W2 i to do niego dopłacicie?

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.