Windows Phone 8 – odliczanie czas zacząć !

|

Do premiery Windows Phone 8 pozostało jeszcze 3 dni, więc pozwoliłem sobie napisać o innej premierze – Windowsa 8. Od ukazania się poglądowej wersji systemu minął ponad rok. Na oficjalnej prezentacji która odbyła się 25 października o 17:15  naszego czasu nie zabrakło wrażeń związanych z rewolucją informatyczną którą zwiastuje światu Microsoft wraz ze swoim nowym systemem.

CEO firmy, Steve Ballmer stwierdził że poziom innowacyjności nowego OSu to krok milowy w świecie komputerów na kształt Windowsa 95 wprowadzonego 17 lat temu. Dużo uwagi poświęcono na omówienie zalet nowego interfejsu użytkownika, zdominowanego przez interaktywne kafelki oraz pełnego przystosowania do dotyku który przenosi interakcję z użytkownikiem w zupełnie inny wymiar nie znany dotąd maniakom PC-tów.


Nie zabrakło również statystyk świadczących o silnej pozycji firmy na rynku softwarowym: z systemu Windows korzysta około miliard ludzi na całym świecie z czego 2/3 używa Windows 7. Owe dane świadczą o potencjale i możliwościach systemu który udostępnia  dla całej rzeszy przyszłych użytkowników sklep Windows Store a w nim do wyboru  około 3900  aplikacji z 20 kategorii tematycznych. Tak ogromna liczba użytkowników daje szansę deweloperom na dużo większe zyski w porównaniu do konkurencyjnych platform.

Podczas premiery systemu pokazano również urządzenia działające pod kontrolą Windows 8 takich koncernów jak Lenovo, Samsung czy Dell a także tablet Microsoft Surface który świadczy o co raz bardziej śmiałych planach koncernu związanych z podbojem rynku producentów sprzętu: Surface Phone coraz bardziej prawodopodobny.

Światowa sprzedaż systemu ruszy 26 października w dwóch dostępnych wersjach: Standardowej i Pro zaś dokładna cena na polskim rynku nie została jeszcze potwierdzona.

A jakie jest wasze zdanie o nowym systemie? Rewolucja, czy może  “zostaję przy siódemce”?


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.