Walka o klienta – pierwsze przepychanki między producentami

|

Stosunkowo niedawno Chris Weber z Nokii, wychwalając najnowsze urządzenia swojej firmy, szczególnie model Lumia 920, pozwolił sobie na delikatny przytyk w kierunku HTC. Stwierdził, że dopasowanie kolorystyczne obudów smartfonów do kolorystyki kafelków w systemie operacyjnym to zdecydowanie za mało, by móc konkurować z topowym urządzeniem fińskiego producenta.

Choć w pierwszej chwili tajwańska firma nie zareagowała, teraz, po premierze nowych urządzeń z systemem Windows Phone 8, przyszedł czas na odzew. HTC na portalu Facebook krótko i treściwie uświadomiło fanom, że ich najnowszy sprzęt jest znacznie lżejszy, niż “pozostałe” dostępne modele.

Rzecz na pewno dotyczy porównania wagi Lumii 920 i HTC Windows Phone 8X. Model z Finlandii waży bowiem aż 185 gramów, podczas gdy HTC to zaledwie 130 gramów. To daje całkiem sporą, odczuwalną różnicę.

Ta przepychanka pokazuje także nowe miejsce HTC w świecie mobilnych okienek. Jeszcze niedawno to Nokia była na ustach wszystkich fanów systemu operacyjnego, a o powiązaniu Microsoftu z fińskim producentem wciąż było głośno. Tymczasem po premierze “ósemki” to HTC wypada nieco lepiej, zarówno cenowo, jak i pod względem prestiżu. W najnowszych filmach Microsoftu poświęconych kolejnej odsłonie Windows Phone to właśnie modele od HTC są w rękach Steve’a Ballmera i Joe Belfiore.

źródło: HTC