Ulepszony multitasking w Windows Phone 8

|

Razem z wejściem systemu Windows Phone na rynek większość użytkowników obwiniała produkt Microsoftu za kompletny brak multitaskingu (czyli wielozadaniowości). Z czasem korporacja z Redmond, razem z aktualizacją, dodała na wzór wielozadaniowości coś, co znamy dzisiaj. Jednak i tutaj wiele osób zostało oburzonych tym (mówmy wprost) “kastratem” prawdziwego multitaskingu.

Razem z pojawieniem się pierwszych informacji o Windows Phone 8 dotarły do nas wieści o tym, że Microsoft postanowił znacząco usprawnić multitasking. I tak jak w jednym z moich poprzednich newsów, tak i w tym zamieszczam filmik, który prezentuje działanie nowej wielozadaniowości (z pozoru identycznej) w “Apollo”. Praca została pokazana na przykładzie odświeżonej aplikacji obsługującej najpopularniejszy portal społecznościowy – Facebook. Również ta aplikacja została odmieniona, o czym już pisaliśmy.

Różnicę widać ogromną. Oczywiście została ona pokazana na przykładzie Nokii Lumii 800 i HTC 8X.

źródło: youtube.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.