Skype w Windows Phone 8

|

Pojawienie się programu Skype na wszystkie platformy Microsoftu to była tylko kwestia czasu od momentu wykupienia tej aplikacji przez korporację z Redmond. Od dłuższego czasu możemy korzystać z dedykowanej aplikacji na Windows Phone 7, ale najnowsza wersja systemu wnosi gruntowne zmiany w już odmienionej aplikacji.

Przede wszystkim Skype, który znajdziemy na Windows Phone 8 nie jest już osobną aplikacją, a zintegrowanym z systemem dodatkowym komunikatorem. Możemy bez problemu odbierać połączenia nawet jak program jest wyłączony.

Na YouTube’ie możemy powoli już znajdywać filmy przedstawiające działanie najnowszego Skype na jednym z najnowszych modeli HTC. I tak oto zapraszam Was do obejrzenia takiego oto “Hands-On”:

Integracja Skype’a z systemem z początku wzbudziła wśród operatorów wielkie zniesmaczenie, gdyż program mógł spowodować, że konsumenci przerzucą się z tradycyjnych rozmów telefonicznych na tańsze przez Skype.

A Wy co sądzicie o samym pomyśle korzystania z tego programu na smartphone’ach?

źródło: youtube.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.