Samsung widzi w ekosystemie Microsoftu wielkie możliwości biznesowe

|

Wiceprezes firmy Samsung ds. IT, Graham Long, na łamach brytyjskiego portalu v3.co.uk oznajmił, iż premiera Windows 8 i Windows Phone 8 jest wspaniałą okazją do zaprezentowania przez koreańską firmę pełnej gamy biznesowych urządzeń. Mowa oczywiście o całej rodzinie urządzeń z Windows (Phone) 8 na pokładzie – Ativ. Od smartfonów, przez tablety, aż po smart pc, wszystkie te urządzenia będą pracowały pod kontrolą ekosystemu Microsoftu, czyli Windows 8, Windows RT i Windows Phone 8.

Long zaznaczył także, że przewaga konkurencyjna uzyskana dzięki ujednoliceniu linii smartfonów, tabletów, PC i laptopów oraz zdolności do poruszania się w tej przestrzeni może okazać się dość pokaźna.

Niedawne badanie ThinkEquity 100 menadżerów IT różnych branż działających na terytorium USA wykazało, iż  prawie połowa z nich planuje ujednolicenie swojej firmy w platformę mobilną działającą w oparciu o Windows Phone 7,5, Windows Phone 8 oraz Windows RT.

Samsung początkowo prócz modeli Ativ, zarówno telefonów komórkowych jak i tabletów będzie oferował laptopy wyposażone w system operacyjny Windows 8.

Źródło: wmpoweruser.com


Autor: Dariusz Adamczyk

Z wykształcenia logistyk, ekonomista i informatyk. Interesuje się min. sportem, muzyką elektroniczną i dj'ingiem. Uwielbiam także nowe technologie: gadżety, rtv czy też urządzenia mobilne :)