Runtastic – recenzja

|

Runtastic to rodzaj personalnego trenera, który pomoże skoordynować poszczególny rodzaj treningu oraz precyzyjnie wykona wszystkie związane z nim obliczenia takie jak ilość spalonych kalorii, długość treningu czy rodzaj przebytej trasy. Program dostępny jest w dwóch wersjach: bezpłatnej oraz w wersji PRO za którą przyjdzie nam zapłacić niespełna 18 złotych. Dziś jednak zajmiemy się pierwszą z nich.

Przejdźmy do funkcjonalności samej aplikacji. Przed przystąpieniem do korzystania z programu musimy skonfigurować swoje konto, wybrać interesującą nas dyscyplinę oraz uzupełnić informacje personalne. Warto również założyć konto na stronie runtastic.com gdzie możemy przesyłać bezpośrednio historie swoich treningów oraz szczegółowe informacje na ich temat. Po wykonaniu wymienionych czynności możemy uruchomić aplikację. Rozpoczynamy trening,  wachlarz opcji dotyczący dyscyplin jest naprawdę szeroki. Począwszy od biegania, poprzez jazdę wyczynową na rowerze, pływanie, nordic walking, jeździectwo, aż po biatlon czy curling. Klikając “start”, program rozpoczyna mierzenie czasu oraz zapisuje niezbędne informacje, ekran możemy zablokować , aplikacja bowiem nadal będzie działała.

Po zakończeniu treningu zatrzymujemy aktywność klikając „stop”, a następnie zapisujemy oraz personalizujemy warunki pogodowe oraz temperaturę. Jeśli jesteśmy w zasięgu sieci WIFI, bądź korzystamy z pakietu internetowego trening możemy bezpośrednio przesłać na serwery runtastic.com. Wszystkie przebyte kilometry możemy szczegółowo śledzić na mapie. Po przejściu na stronę aplikacji oraz zalogowaniu się mamy dostęp do historii wszystkich naszych treningów, możemy sprawdzić także jakie postępy poczyniliśmy w skali tygodni czy miesięcy. Zapisana zostaje także średnia oraz maksymalna prędkość, tempo, spalone kalorie.

Opcja korzystania z odtwarzacza muzyki podczas treningu dostępna jest w płatnej wersji, aczkolwiek istnieje sposób na ominięcie tego problemu. Wystarczy przed włączeniem aplikacji uruchomić odtwarzacz muzyki i wybrać interesujący nas utwór, a następnie otworzyć runtastic.

Kolejną ciekawą funkcją aplikacji jest możliwość dzielenia się naszymi treningami za pomocą serwisów społecznościowych, na przykład facebooka, gdzie rywalizować możemy także w gronie znajomych.

Ze względu na to, że podstawowa wersja programu jest bezpłatna, śmiało konkurować może z bardzo popularnym Endomondo. Oferuje sporo podobnych funkcji, dodatkowo działa bez zarzutu, a intuicyjne menu programu powoduje, że z jego obsługą poradzi sobie każdy, nawet niezaawansowany użytkownik mobilnych okienek. Jeśli jesteście zainteresowani przetestowaniem runtastic, to możecie pobrać ją z Windows Phone Store za pomocą QR kodu poniżej.

Końcowa ocena: 9/10

ZALETY:

– darmowa,
– łatwa w obsłudze,
– oferuje wiele możliwości treningu,
– szeroki wachlarz dyscyplin do wyboru,

WADY:

– brak polskiej wersji językowej