Rok subskrypcji w radiu Pandora przy zakupie Windows Phone 8

|

Przyszła kolej na następną ważną nowość, którą wprowadza Windows Phone 8 i została dzisiaj zaprezentowana. Chodzi oczywiście o roczną subskrypcję, jaką dostaniemy razem z zakupem dowolnego urządzenia z Windows Phone 8. Od razu nasuwa się kolejny “kopniak” w stronę Windows Phone 7.8 i zarazem zachęta do dopłacenia do lepszych modeli z najlepszym systemem Microsoftu. Wróćmy jednak do samej Pandory.

Czym ta Pandora tak właściwie jest? W dużym uproszczeniu jest to radio internetowe. Tylko że nie byle jakie radio. Pandora dostosowuje się do naszych gustów, na bieżąco aktualizuje ulubione piosenki czy nawet tempa danych utworów. Jest to radio dopasowane do preferencji użytkownika. Z każdym utworem powiązany jest zestaw cech, takich jak melodia, rytm czy tempo wokalu. Z czasem, po wybraniu swoich najbardziej ulubionych i najbardziej znienawidzonych piosenek, radio będzie w stanie samo określić co nowego nam się jeszcze spodoba. To tak w dużym skrócie. W Polsce dużo popularniejszy jest jednak Last.FM, który sam gorąco polecam. Poza scroblowaniem (zapamiętywaniem) odtwarzanych piosenek, “Last” także ma funkcję radia dopasowanego do naszych ulubionych utworów z tą różnicą, że w Polsce nie doczekaliśmy się jeszcze pełnoprawnej odsłony mobilnej aplikacji “Lasta” na Windows Phone.

Jak się ma Pandora do zapowiadanej wcześniej chmury w postaci Xbox Music? Ano nijak. Na chmurę będziemy mogli (teoretycznie) wgrać własną muzykę i odtwarzać ją z poziomu telefonu bez marnowania pamięci na smartfonie. Radio z kolei samo zaproponuje nam to, co może przypaść nam do gustu.

Zainteresowani?

źródło: Microsoft


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.