Przemodelowanie aplikacji Skype, Facebook i Twitter w Windows Phone 8

|

W październiku 2010 roku Microsoft zapewniał o pełnej kompatybilności i współpracy ich (wtedy) najnowszego systemu Windows Phone 7 (jeszcze przed NoDo) z przeróżnymi portalami społecznościowymi czy też innymi kontami internetowymi. Z czasem jednak użytkownicy zauważyli wiele błędów w tych aplikacjach i w samym systemie, który również miał kilka zaimplementowanych funkcji z poszczególnych portali.

Toteż na dzisiejszej konferencji, którą mogliście oglądać na żywo, dowiedzieliśmy się, że Microsoft w Windows Phone 8 przygotował zupełnie nowe, przemodelowane aplikacje do zarządzania Facebookiem, Skypem i Twitterem. O aktualizacjach tego pierwszego mogliście czytać na naszym portalu. Razem z nimi funkcjonalność i stabilność samego programu rosła, ale do ideału jednak Facebookowi na Windows Phone było daleko. O Twitterze w tej kwestii nie można się zbyt wiele wypowiedzieć – po prostu dużo się nie zmieniało, głównie detale (np.: nowe logo). Skype za to nie był dostępny na “mobilne okienka” od początku istnienia systemu. Dopiero z czasem Microsoft wypuścił na ten system dedykowaną aplikację. Na starcie oczywiście była to wersja beta z wieloma błędami, ale obecna wersja już (w miarę) normalnie nadaje się do użytkowania).

Windows Phone 8 zaproponuje nam zupełnie co innego – w pełni zintegrowane aplikacje (o Skype w tym wypadku mogliście czytać), znacznie ulepszone i w ogóle super wychwalane… przez Microsoft. Jak będzie naprawdę? Przekonamy się w praniu. Ja osobiście mam cichą nadzieję na znaczną poprawę obsługi Facebooka (w szczególności prędkości działania/ładowania programu).

źródło: Microsoft


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.