Przedsprzedaż Lumii 920 w Polsce wystartowała!

|

Niedawno informowaliśmy Was o wyznaczeniu daty oficjalnego wejścia na rynek Lumii 920. W połowie listopada będziemy mogli już cieszyć się topowym modelem Nokii w Polsce. Jednak w momencie pisania artykułu  z informacją o wejściu na rynek najlepszej z obecnych Lumii nie znaliśmy nawet przybliżonej ceny.

Teraz już możemy powiedzieć, że aby stać się szczęśliwym posiadaczem Lumii 920 należy pozbyć się ze swojego konta 2 699 zł. Dużo czy mało? Jak na oficjalny sklep Nokii to jest to stosunkowo normalna cena, szczególnie w chwili premiery. Preordery można już dzisiaj zamawiać na: nokiaskleponline.pl. Do wyboru oczywiście mamy kilka wersji kolorystycznych: żółta, czerwona, czarna i biała. Tym razem nie ma żadnych różnic w czasie premiery jak i z cenami w porównaniu do tego jak to było z Lumią 900.

Wróćmy jednak do samej ceny. Według wszystkich wcześniejszych zapowiedzi topowa Nokia z Windows Phone 8 miała kosztować około 2 600zł. Tak, więc polski rynek dużo się nie różni w stosunku do zachodu, ale jednak jest drożej. Także według poprzednich informacji dochodzących z przeróżnych sklepów możemy przypomnieć, że Lumia 920 będzie najdroższa z najlepszej trójki (Lumia 920, 8X, Ativ S). HTC możemy już od jakiegoś czasu kupić na portalu aukcyjnym Allegro za ~2 300zł (o 300zł więcej niż początkowo przypuszczano). Ativ S ma zająć miejsce w cenniku pomiędzy tymi dwoma modelami z ceną oscylującą w granicach 2 400zł.

Według mnie warto poczekać chwilkę, aż stanieją wszystkie modele, wejdą do ofert operatorów – wtedy nastąpi duży spadek cen. Jednak być może ktoś z Was nie może się doczekać na swój smartphone z Windows Phone 8? Zamówiliście już Lumię? Czy może jednak wolicie HTC?

źródło: nokiaskleponline.pl


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.