Nokia Lumia FX800 – Concept

|

Dopiero co rozpoczęła się akcja przedsprzedażowa Nokii Lumii 920 w Europie (o czym można było przeczytać m.in. tutaj), a już pojawiły się informacje o kolejnym flagowym modelu tej firmy, jaki miałby się pojawić w przyszłym roku. Czym ma zainteresować ten nowy model? Wg informacji zamieszczonych na zagranicznych portalach, nowa słuchawka ma zainteresować odbiorców ceniących sobie przede wszystkim prostotę oraz jakość materiałów użytych do produkcji smartphon’u.

Większość z Was zauważyła, że flagowy model Nokii – Lumia 920, nie należy do najsmuklejszych oraz najlżejszych (mówiąc delikatnie), co może niektórych potencjalnych klientów odstraszyć od zakupu. Oczywiście ciężar oraz grubość Lumii 920 jest spowodowana zamontowanymi akcesoriami na pokładzie, jak zaawansowany system stabilizacji obrazu, jasny obiektyw (dzięki czemu można będzie – w teorii – robić zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych itp. – specyfikacja tutaj).  Nowy model ma się charakteryzować smukłą sylwetką (grubość 8mm), ekranem o przekątnej 4,65″ HD AMOLED, a całość ma zostać zgrabnie zapakowana w tytanową obudowę. Sam model ma zostać pozbawiony wszystkich “fajerwerków” jakie możemy zobaczyć w Lumii 920, przez co sam nie będzie dla niej konkurencją. Jego głównym konkurentem na rynku ma być iPhone.

Czy to dobre posuniecie koncernu oraz czy te wieści okażą się prawdziwe – czas pokaże. Chociaż patrząc na te grafiki chyba sam bym się skusił na taki telefon, a Wy co myślicie o takiej propozycji?

źródło: phonearena.com