Jutro Nokia ogłosi swoje najnowsze wyniki finansowe

|

W dniu jutrzejszym Nokia oficjalnie ogłosi swoje aktualne wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku. Nie ulega wątpliwości, że będą one złe, jednak wiele osób zastanawia się – jak bardzo? Nieoficjalne źródła twierdzą, że Nokia dyskretnie ostrzega, że jej kondycja finansowa jest bardzo słaba. Uważa się, że znaczna obniżka wolumenu sprzedaży telefonów komórkowych, a w szczególności smartfonów wynika z wycofania się z systemu Symbian, co jednak już miało miejsce jakiś czas temu. Ponadto, również zapowiedź aktualizacji jedynie do wersji WP7.8 dla obecnie dostępnych urządzeń (co, jak wiemy, dotyczy wszystkich producentów) nie wpłynęła korzystnie na wizerunek firmy.

Zgodnie z opublikowanymi wcześniej informacjami, liczba sprzedanych urządzeń z Windows Phone w pierwszym kwartale wyniosła 2 miliony, aby w następnym osiągnąć poziom 4 milionów. Analitycy twierdzą, że w trzecim kwartale liczba ta mogła nawet zmaleć, co oczywiście nie zrekompensuje odpływu użytkowników Symbiana.

Miejmy jednak nadzieje, że zapowiedziane urządzenia z serii Lumia korzystnie wpłyną na kondycję finansową fińskiego koncernu. W przeciwnym przypadku, niegdysiejszy gigant może ponieść spektakularną klęskę, włączając w to możliwość upadku.

Jakie jest Wasze zdanie? Czy Nokia pozbiera się i wróci „na szczyt”?

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Maciej Cieszyński

Gadżeciarz. Fotograf z zamiłowania. Prawnik z zawodu.