Bill Gates – wizja Windows 8

|

Bill Gates on Windows 8Na tydzień przed premierą nowego systemu spod znaku Microsoft a wraz z nim flagowego produktu, znanego wszystkim jako Microsoft Surface, Bill Gates udzielił w wywiadzie odpowiedzi na kilka istotnych pytań związanych z niespodziankami jakie jego firma przygotowała na ten kluczowy dla swojej przyszłości moment.

Pomimo słabych wyników finansowych za III kwartał bieżącego roku wieloletni prezes i założyciel firmy nie stracił optymizmu i wielokrotnie podkreślał jak przełomowy jest nowy system oraz jak wielkie możliwości odkrywa idea przeniesienia całej funkcjonalności pecetów na urządzenie mobilne.

Jak zapewne się domyślacie mowa jest tutaj o tablecie Microsft Surface którego cena w porównaniu do specyfikacji technicznej oraz konkurencyjnego iPada pozostaje na rozsądnym poziomie:
Microsoft Surface – cena.

Gates wielokrotnie w czasie rozmowy podkreślał, że Microsoftowi udało się zbudować jeden spójny ekosystem który jako platforma Windows 8, w całości oparty jest na tym samym interfejsie. Gdy dołożymy do tego wykorzystanie przetwarzania w chmurze (współdzielenie danych) a także rosnący w siłę sklep z aplikacjami (Windows Store) optymizm byłego CEO nie wydaje się być przesadzony.

Oprócz wielu słów które padły na temat Surface’a  filantrop dostrzega równie duży potencjał w systemie Windows Phone 8 z którym Microsoft wiąże nadzieje zdobycia większej części udziałów na rynku smartfonów.

Z całego wywiadu stanowisko Billa wobec zbliżającej się fali urządzeń spod znaku okienek najlepiej oddają słowa w których uznaje on Windows 8 za wyznacznik innowacji uczynionej w stronę komputerów osobistych.

Ale czy Gates rzeczywiście wierzy w rewolucyjność nowej platformy ?
Jakie są wasze odczucia co do innowacji jakie zaoferuje nam Microsoft pod koniec miesiąca ?

Oto całość wywiadu:

źródło:technet.microsoft.com