Zestawienie wymiarów Lumii 920 i iPhone’a 5

|

Mogliście już poznać różnice w robieniu zdjęć pomiędzy najnowszymi modelami Nokii i Apple. Mimo, że Lumii jeszcze oficjalnie w sprzedaży nie ma to na każdym kroku pojawiają się coraz to nowe porównania, testy i dzięki temu jeszcze przed rynkową premierą mamy czas na zastanowienie się nad wyborem nowego telefonu.

Teraz przyszła kolej na porównanie wymiarów powyższych smartphone’ów, czyli Lumii 920 i iPhone’a 5. Na “papierze” wygląda to następująco (wys. x szer. x grub. mm):

  • iPhone: 123.8 x 58.5 x 7.6 przy 4ro calowym wyświetlaczu
  • Lumia 920: 130.3 x 70.8 x 10.7 przy 4.5 calowym wyświetlaczu

Ewolucja obecnego iPhone’a polega głównie na dużo większym (o 0.5 cala) wyświetlaczu, co też przeniosło się na większe wymiary. Jednak jak to wygląda w zestawieniu z produktem Nokii? Sprawdźcie sami oglądając poniższy film:

4 cale produktu Apple dalej wyglądają “marnie” i (jak to określił autor filmiku) dziecinnie przy Lumii 920. Sama Nokia wydaje się ogromna i trudniejsza w obsłudze. Jednak jak to będzie w rzeczywistości, na co dzień, przekonamy się już za niecały miesiąc.

Według Was lepiej kupić telefon, który lepiej leży w dłoni kosztem wielkości wyświetlacza czy iść na całość kupując smartphone z większym ekranem?

źródło: youtube.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.