Sony nie zamierza korzystać z Windows Phone na dzień dzisiejszy

|

Podczas prezentacji najnowszych modeli Nokii – w trakcie kiedy premierę miały jeszcze inne smartphone’y innych marek – pojawiła się plotka jakoby trwały rozmowy Sony z Microsoftem w wiadomej sprawie. Linię Xperia miałyby rozszerzyć modele wyposażone w system Windows Phone. Poza Androidem nareszcie moglibyśmy zobaczyć coś odmiennego od japońskiej korporacji. Współpraca Sony i firmy z Redmond jest na dobrym poziomie – w końcu ile to modeli Vaio korzysta z systemów Microsoftu.

Niestety, obecnie poza starym modelem (prototypem) 1. generacji (na zdjęciu powyżej) nie ujrzymy smartphone’a Sony z Windows Phone na pokładzie. Plotki, które pojawiły się po 5. września zostały zdementowane przez Pana Kunimasa Suzuki, który jednym zdaniem rozwiał wszelkie wątpliwości: Sony na dzień dzisiejszy nie ma zamiaru wypuścić telefonu z “mobilnymi kafelkami”. Mało tego, Sony jeszcze bardziej skupi się na systemie z Robocikiem w logo.

Tak, więc Ci wszyscy, którzy niecierpliwie czekają na smartphone’a Sony powstałego przy współpracy z systemem Microsoftu będą jeszcze musieli wstrzymać swoje plany zakupu owej komórki. Nie prędko ujrzymy model Playstation z (przynajmniej) “Apollo” na pokładzie, nie mówiąc o zwykłych smartphone’ach.

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.