Przedsprzedaż smartfonów z Windows Phone 8

|

Sklep Digitec w Szwajcarii rozpoczął przedsprzedaż zaprezentowanych do tej pory urządzeń z Windows Phone 8, a dokładniej modeli: Nokia Lumia 920, Nokia Lumia 820, Samsug Ativ S.

Wiemy, że większość naszych czytelników pochodzi z Polski i mało zainteresuje ich ta wiadomość. Jednak piszę o tym głownie z powodu tego, że znane są ceny i przybliżone terminy dostawy. Nokia Lumia 920 jest dostępna w cenie 749 franków szwajcarskich, czyli w przeliczeniu na nasze około 2500zł, termin dostawy przewidziany jest na połowę października. Za Lumię 820 zapłacimy 639 franków, czyli w przybliżeniu 2100 zł. Podobnie jak premiera sklepowa Lumii 710 była opóźniona w stosunku do Lumii 800, tak samo jest i w tym wypadku – przewidywany termin dostawy to połowa listopada. Ativ S został wyceniony na 699 franków szwajcarskich, w przeliczeniu na złotówki to około 2400zł, niestety tutaj nie ma podanej przybliżonej daty dostawy.

Jak niektórzy pamiętają, w przypadku Lumii 800 na premierę w polskich sklepach musieliśmy czekać aż do stycznia (w UK była na początku listopada). Tym razem też nie dostaniemy nowych modeli na naszym rynku od razu po premierze, ale zamiast czekać kilka miesięcy poczekamy tylko kilka tygodni.

Ceny smartfonów niewiele różnią się od cen ustalanych przez innych producentów za swoje flagowe modele. Warto także wspomnieć o tym, że w Szwajcarii ceny telefonów są zazwyczaj wyższe niż w pozostałych krajach Europy, więc możemy się spodziewać cen na nieco niższym poziomie. Poza tym, jeśli ktoś jest cierpliwy i zdecyduje się poczekać, to po kilku miesiącach od premiery w sklepach i ofertach operatorów modele te na pewno sporo stanieją.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.