Nowy iPhone zaprezentowany!

|

iphone

Wczoraj odbyła się konferencja Apple na której zaprezentowano najnowszego iPhone nazwanego po prostu – iPhone 5. Wiele osób czekało na tą premierę. Wiele osób nazywało tą prezentację, zanim jeszcze się odbyła, największą prezentacją tegorocznej jesieni. Pojawiało się także wiele plotek, spekulacji na temat tego, czym tym razem zaskoczy nas Apple. Dziś, a właściwie już wczoraj wieczorem, wszystkie karty zostały odkryte. Teraz można powiedzieć więcej o pierwszym iPhone w erze post-Steve-Jobs.

Już Was uspokajam. Nie zamierzamy zacząć pisać o produktach firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo. Nadal będziemy Was informować jak najszybciej to możliwe o nowinkach ze świata Windows Phone. Dzisiejszy wpis to tylko chwytliwy tytuł i wstęp. W dalszej jego części chciałbym się skupić na tym jak wczorajsza prezentacja ma się do tej sprzed tygodnia – konferencji Nokii na której zaprezentowano urządzenia z nowej generacji smartfonów Lumia.

Tuż po konferencji Nokii opinie o zaprezentowanych urządzeniach były różne. Skupmy się jednak na jednej z tych negatywnych. Wiele osób krytykowało Nokię za to, że prezentuje urządzenia, które dopiero za 8 tygodni będą dostępne fizycznie na półkach sklepowych. Po części mogę się z tym zgodzić. Tutaj wspomniany wcześniej iPhone wypada o wiele lepiej, już po tygodniu będzie dostępny w sklepach. Jednak z perspektywy czasu wydaje się to jedną z najlepszych decyzji marketingowych podjętych przez Nokię w ostatnim czasie.

Po premierze nowego iPhone jak zawsze wszyscy byli zaskoczeni. Z tym, że tym razem nie było to pozytywne zaskoczenie. Tym razem zabrakło marketingowego konia napędowego, który byłby odpowiednikiem FaceTime/Retina Display (iP4), czy Siri (iP4S). I właśnie dlatego Nokia bardzo skorzystała organizując swoją konferencję tydzień wcześniej. Wszędzie dzisiaj mówi się o iPhone 5, w końcu to nie byle jaki smartfon, ponieważ dostał on już miano “produktu kultury masowej”. I w wielu relacjach z wczorajszej konferencji znajduje się miejsce na kilka słów o zeszłotygodniowej prezentacji smartfona Lumia 920. Dodam, że są to zawsze opinie na korzyść Nokii.

Lumia 920 została przez wielu uznana za produkt o wiele ciekawszy od iPhone 5. “Piątka” niczym nadzwyczajnym nie zaskoczyła. Z kolei Lumia 920 zaoferowała dużo lepszy ekran, rewelacyjną technologię PureView, bezprzewodowe ładowanie, oraz moduł łączności NFC. Przypomnę także opinię Steve Wozniaka, jednego z założycieli firmy Apple, o samym systemie Windows Phone. Jakiś czas temu powiedział, że Windows Phone jest ładniejszy i dużo bardziej intuicyjny niż Android i iOS.

A teraz pytanie do naszych czytelników. Jaka jest Wasza opinia o nowym iPhone? Zgadzacie się z tym, że Lumia 920 jest ciekawszym smartfonem?

źródło: wł, apple.com, nokia.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.