Nokia udostępnia aplikację ułatwiającą migracje na Windows Phone

|

Nokia udostępniła nową aplikację, która pozwoli na łatwe przenoszenie danych z naszych starych telefonów do telefonów z systemem Windows Phone. Pozwala ona przenieść lub przekonwertować wszelkie informacje użytkowników (kontakty, notatki, zapiski w kalendarzu, zdjęcia, muzykę) z systemów iOS, Android, Blackberry prosto na telefony z Windows Phone. Aplikacją ułatwia także znaleźć w Marketplace odpowiedniki aplikacji zainstalowanych na naszym starym telefonie.

Welcome Home to Windows Phone jest aplikacją z Markspace co powoduje, że wszystkie informacje są kompatybilne zarówno z komputerami PC i Mac. Program najpierw tworzy kopię danych z poprzedniego urządzenia, a następnie przenosi je na nasz smartfon Nokia z Windows Phone. Welcome Home działa jako DRM-free (bez ograniczeń praw) czyli nie sprawdza praw autorskich piosenki czy filmu.

Jeśli chodzi o przenoszenie zainstalowanych aplikacji wygląda to następująco: Welcome Home to Windows Phone skanuje stary telefon, aby sprawdzić jakie aplikacje są zainstalowane. Następnie sporządza listę rekomendowanych aplikacji (identycznych lub podobnych w przypadku przejścia na nowy system) dla nowego telefonu z systemem Windows Phone. Dla ułatwienia wszelkie dane będą podawane również w formie kodów QR.

Reasumując aplikacja ma na ułatwić przejście ze swoimi danymi z innych platform na system Windows Phone, oraz pomóc w przypadku zmiany telefonu na nowszy.

Aplikacja jest dostępna na komputery z systemem Windows oraz MAC. Pobrać ją można ze strony autora: http://www.markspace.com/welcomehome/nokia/.

Źródło: www.markspace.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.