Nokia rozważa pozew przeciwko HTC?!

|

Jak możemy wywnioskować z pojawiających się w Internecie plotek, fiński producent telefonów rozważa wystąpienie na drogę sądową przeciwko tajwańskiemu HTC. Powód? Według Nokii, panel przedni zaprezentowanego niedawno HTC WP 8X w łudzący sposób przypomina Lumię 820. Przypomnijmy, że Lumia 820 i 920 zostały zaprezentowane 5 września, a telefony HTC dopiero dwa tygodnie później. Oczywiście nie jest to czas wystarczający na dokonanie jakichkolwiek modyfikacji przez producenta, co może stanowić pewien argument, o ile dojdzie do procesu.

Nie bez znaczenia jest również hasło, które zamieszczone zostało przez jednego z wiceprezesów Nokii w sieci „potrzeba czegoś więcej niż podobnego koloru, aby móc równać się z innowacyjną Nokią Lumia 920”, co z perspektywy czasu odczytać można jako przytyk skierowany bezpośrednio w kierunku HTC. Mówi się także, że Nokia będzie próbowała uzyskać sądowy zakaz sprzedaży 8X na niektórych rynkach.

Co Wy o tym sądzicie? Czy sprawy sądowe dotyczące praw patentowych pomiędzy producentami telefonów są czymś więcej niż starannie zaplanowanym zabiegiem marketingowym?

źródło: gsmarena.com


Autor: Maciej Cieszyński

Gadżeciarz. Fotograf z zamiłowania. Prawnik z zawodu.