Następca Lumii 610 – Glory z Windows Phone 7.8

|

Lumię 610 zna już praktycznie każdy, jest to jeden z najpopularniejszych modeli z Windows Phone w Polsce – dostępny za złotówkę w większości niskich abonamentów. Taka też była rola tego telefonu, a raczej smartphone’a Tango. Jak dobrze pamiętacie, “Tango” miało za zadanie wprowadzić do świata mobilnych kafelek tanie low-endy przy idealnej prędkości systemu. To się udało. Lumia 610 razem z ZTE Orbit spełniają swoje zadanie. O ile o tym drugim w Polsce raczej dużo nie słyszymy to Nokia zdecydowanie jest strzałem w dziesiątkę. O tym możecie się przekonać czytając naszą recenzję.

Jako, że najsłabsza Lumia swoją premierę miała stosunkowo niedawno, bo niecałe pół roku temu to tym bardziej może dziwić fakt, że Nokia może szykować już następce dla tego nieleciwego smartphone’a. Oczywiście obecne telefony z Windows Phone 7.5 nie dostaną aktualizacji do “Apollo”, co jest dużą wadą oczywiście, ale według plotek następca 610’tki również nie będzie współpracował z “mobilną ósemką”. Glory, bo o niej mowa, w stosunku do poprzedniczki, charakteryzować ma się większym wyświetlaczem (4 cale > 3.7 cala). Oczywiście reszta specyfikacji również będzie typowo low-endowa, więc równie dobrze podzespoły mogą zostać te same, co w 610’tce. Dla przypomnienia, specyfikacja techniczna najsłabszej Lumii wygląda następująco:

  • procesor z zegarem taktowanym na 800MHz (Qualcomm Snapdragon S1);
  • GPU: Adreno 200;
  • 256 pamięci RAM;
  • wyświetlacz LCD (TFT). Przekątna: 3,7 cala. Rozdzielczość: 800×480 (WVGA). Gęstość pikseli wynosi ~252PPi;
  • aparat z 5MPx matrycą, który potrafi kręcić filmy w rozdzielczości VGA. Do doświetlania Nokia zastosowała diodę LED;
  • wbudowana pamięć dla użytkownika: 8GB;

Premiera Glory jest przewidywana na początek kolejnego okresu wakacyjnego (ewentualnie świątecznego jak zostało w komentarzach zauważone), ale nie zostało to jeszcze ściśle ustalone. Prezentacja nowego smartphone’u może odbyć się razem z Lumią 820 i 920 za 3 dni na Nokia World. Czekamy. :)

 

źródło: neowin.net


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.