Lumia 920 i PureView w akcji

|

Na ten moment wszyscy czekali, wkroczenie innowacyjnej technologii PureView do świata Windows Phone. I tak oto Lumia 920 pomimo małego zniesmaczenia (znaczne zmniejszenie ilości MPx w stosunku do modelu 808) powinniśmy mieć powody do zadowolenia.

Nokia pokazała, że idąc ilość zdobytych pikseli to jednak nie wszystko. Aparaty w obecnych komórkach mają jednak bardzo dużą wadę – zdjęcia przy słabym oświetleniu są lekko mówiąc tragiczne. Minimalnie pomagają powszechnie stosowane diody LED, a nieco bardziej (już praktycznie nie montowane) lampy ksenonowe. A co na to Lumia 920 z PureView? Sprawdźcie sami:

Warto tylko dodać, że lampa została wykorzystana tylko do ustawienia ostrości. W porównaniu do HTC Trophy (jak i pewnie większości innych smartphone’ów) wynik jest niesamowity. Zresztą, ocenę pozostawiam Wam. Ja tylko mogę dodać, że Nokia drastycznie wyprzedza konkurencję pod tym względem.

źródło: youtube.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.