Lumia 900 jako prototyp – zaokrąglony wyświetlacz.

|

Ten news z góry możecie potraktować jako ciekawostkę, która obrazuje, że mimo, iż prototyp urządzenia (w większości przypadków) nie różni się od wersji finalnych (przynajmniej pod kątem designu) to tak zdarzają się przypadki drobnych zmian.

Takie zmiany dotyczą Lumii 900, która podczas premiery wprowadziła drobną zmianę w designie produktów Nokii (po Lumii 800 i N9). Mianowicie ekran, a raczej cała szklana powierzchnia “wylana” na poliwęglanowy płat, który tworzy obudowę, został “naprostowany”. Wymienione w nawiasie modele posiadają zaokrąglone rogi wspomnianej części telefonu, a Lumia 900 – jakby na przekór – nie ma (przynajmniej aż tak wyraźnie). Nawet następca 900’tki, czyli Lumia 920 powróciła do korzeni i również posiada zaokrąglone elementy obudowy. Tak, więc co Nokię pokusiło, żeby zmienić ten (stosunkowo charakterystyczny) element? Tego nie wiemy, ale wiemy za to, że prototyp Lumii 900 również nie odbiegał stylistycznie od tego, co znamy w chociażby N9. Przedstawia to zdjęcie Engadget zamieszczone na początku newsa.

Macie jakieś teorie wskazujące na to, co Nokia chciała pokazać, co Finów podkusiło na taką zmianę? Tak w ogóle to jaką wersję wolicie? Przed czy po zmianach?

źródło: engadget.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.