Lekko Stronniczy i ich Lumia 800 kontra inne telefony

|

Znacie Lekko Stronniczych? Na pewno większość z Was ich ogląda, albo przynajmniej o nich słyszała. Włodek Markowicz i Karol Paciorek to najlepsi, najzabawniejsi i najprzystojniejsi vlogerzy w Polsce. Już jakiś czas temu nawiązali oni współpracę z firmą Nokia Poland w efekcie której pojawiło się kilka filmików w których tłumaczyli jak używać smartfonu Nokia Lumia 800 z systemem Windows Phone. Teraz przyszła kolej na polską wersję “The Lumia Challenge”, czyli bardzo popularnej kampanii reklamowej zapoczątkowanej przez Microsoft (Smoked by Windows Phone) i kontynuowanej przez Nokię właśnie pod wcześniej wymienioną nazwą.

Kampania Nokia Street Challenge, prowadzona jest właśnie przez Lekko Stronniczych, jej myśl przewodnia to: Lumia kontra zwykłe Smartfony. Polega ona na tym, że Karol i Włodek zaczepiają przypadkowych ludzi na ulicach Warszawy i proponują zakład: wykonanie prostych zadań na telefonie, np. zrobienie i wrzucenie fotki na Facebooka, wysłanie maila, czy też znalezienie zniżki na usługi kosmetyczne. Jeżeli ktoś się zgodzi (da się sfilmować), i będzie pierwszy: dostaje głośnik Nokia Play 360°. Przegrany musi do pokazać się przez kamerą z plakatem “Mój Smartfon Dostał Wycisk od Nokia Lumia”. Pomysł genialny, chociaż w zagranicznej wersji nagrodą była Nokia Lumia 800, więc u nas jest odrobinę skromniej. W kampanii są pozytywne emocje, jest zabawa, przechodzień odchodzi uśmiechnięty niezależnie od wyniku zakładu, a widz dostaje czytelny przekaz: Windows Phone pozwala ci na wykonywanie typowych czynności w sposób szybki i wygodny.

Do tej pory dostępne są cztery filmiki:

1. Lumia vs LG P970 Swift & HTC Desire Z

2. Lumia vs vs Samsung Galaxy S III

3. Lumia vs BlackBerry Bold

4. Lumia vs iPhone 4 & HTC Desire Z

Dziwi mnie jedno – dlaczego Nokia nie wykorzystała do kampanii smartfona pochodzącego z nowej generacji smartfonów Lumia, np. 920. Jednak pomysł i wykonanie oczywiście jest bardzo fajne. Mam nadzieje, że seria będzie rozwijana. No i zachęcam do odwiedzenia profilu Lekko Stronniczych na YouTube.

źródło: youtube.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.