Huawei szykuje konkurencję dla Lumii 920, Ativ S i 8X

|

Niedawno informowaliśmy Was o plotce mówiącej jakoby Huawei miało w najbliższym czasie zaprezentować nowy model Ascend W1. Tak też się stanie, ale to nie jedyny model chiński producent szykował do boju na przeciwko ugruntowanej pozycji Nokii w tej dziedzinie.

Ascend W1 ma być konkurencją dla Lumii 820 (i HTC 8S). Jedyne, co obecnie o nim wiemy to to, że będzie dostępny w wielu kolorach (tak jak konkurencja): czarny, biały, niebieski i różowy. Z kolei drugim modelem od Huawei ma być stawiany znacznie wyżej, topowy model Ascend W2. Tym urządzeniem chińska korporacja chce rywalizować z Lumią 920, 8X oraz oczywiście Ativ S.

Czy Ascend W2 będzie mógł godnie rywalizować z odwiecznymi rywalami, których już porównywaliśmy? Zapewne jego główną zaletą będzie cena (jak na chińskie urządzenia przystało). Tylko, czy ktoś będzie w stanie oszczędzając zrezygnować z pewnej marki? Ja, jeżeli modele będą udane, z całą pewnością się skuszę, ale do tego dochodzi jeszcze wiele niewiadomych. Tak, więc czekajmy do oficjalnej premiery, która ma się odbyć 25 września. Ascend W1 ma zostać wprowadzony na rynki w Europie, Chinach i USA w przeciągu dwóch miesięcy – od Listopada do Grudnia. O Ascendzie W2 w tej kwestii jest cisza.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.