Dobre nowiny dla obecnych użytkowników smartfonów Lumia

|

Po zaprezentowaniu modeli Lumia 920 i Lumia 820 pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone 8 Nokia nie poprzestaje na laurach. Właśnie na swoim oficjalnym blogu zamieściła informację skierowaną do obecnych użytkowników swoich smartfonów z Windows Phone 7. Krótko mówiąc – Nokia o Nas nie zapomina!

Odkąd tylko Nokia wypuściła pierwsze smartfony z systemem Windows Phone ich użytkownicy nie mogli narzekać na brak wsparcia od producenta. Mało tego! Mogli pochwalić się najlepszym wsparciem wśród wszystkich producentów smartfonów z Windows Phone. Oprócz samych aktualizacji systemu, czy poprawek błędów, użytkownicy Lumii mogli pochwalić się bogatym zapleczem aplikacji prosto od Nokii, m.in. Mapy, Nawigacja, Nokia Music, Nokia PlayTo, Aparat-Dodatki, Udostępnianie kontaktów, Liczniki i wiele innych.

Teraz, pomimo premiery systemu Windows Phone 8, do którego obecni użytkownicy aktualizacji nie dostaną, Nokia zapowiada dalsze wsparcie dla wcześniejszych modeli. Oprócz aplikacji Nokia Miasto w Obiektywie, która już jest dostępna w Marketplace, Nokia właśnie zapowiedziała aplikację Cinemagraph – służy ona do robienia animacji “gifów” wprost z naszego smartfona, w akcji mogliśmy ją zobaczyć podczas prezentacji Lumii 920. Pozostałe nowości zapowiedziane przez Nokie to:

  • Nowy ekran startowy, na wzór tego z Windows Phone 8.
  • Aplikacja która ułatwi tworzenie i dodawanie własnych dzwonków.
  • Aplikacja Udostępnianie kontaktów doczeka się aktualizacji, rozszerzającej jej możliwości o wysyłanie wizytówek przez Bluetooth.
  • Aplikacja do transferu plików multimedialnych przez Bluetooth.
  • Aplikacja Aparat-Dodatki zostanie zaktualizowana, ulepszeniu ma ulec przede wszystkim funkcja Inteligentne zdjęcie grupy.

Więcej szczegółów ma zostać zdradzonych bliżej daty wypuszczenia aktualizacji Windows Phone 7.8. Aktualizacja ta trafi do smartfonów Lumia 610, Lumia 710, Lumia 800 i Lumia 900.

Niedługo do Marketplace mają trafić też gry od Zyngi: Draw Something i Words with Friends, nowe aplikacje od Bloomberg, WhatsApp, Groupon i wiele innych.

źródło: conversations.nokia.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.