Dedykowana strona Samsunga Ativ S, czyli jakie nowości nas czekają

|

Samsung opublikował w sieci stronę informacyjną o swoich produktach z rodziny Ativ, czyli sprzętu pracującego pod kontrolą ekosystemu Windows (Phone) 8. Na czele wszystkich Ativ’ów prezentowany jest smartfon Samsung Ativ S, czyli flagowy model Samsunga z systemem Windows Phone 8.

Dedykowana strona produktu zdradza kilka ciekawych szczegółów odnośnie nadchodzącego urządzenia. Pierwszym z nich jest informacja o rodzaju zastosowanego wyświetlacza. Samsung zdecydował się na dokładnie ten sam model wyświetlacza co w Galaxy SIII, czyli HD Super AMOLED. Oczywiście jest to bardzo dobrej jakości ekran, który cechuje się świetnym nasyceniem kolorów, wysokim kontrastem i głęboką czernią. Jednak nie ma produktu idealnego, który nie posiadałby wad. W tym wypadku wadą jest zastosowanie matrycy PenTile, przez którą faktyczna rozdzielczość ekranu jest niższa, niż ta podawana przez producenta. Niektórzy narzekają też na to, że barwy są nieco przesycone. Według mnie ta druga wada to już kwestia tego co komu odpowiada. Drugą ciekawostką jest już coś co na pewno wielu z Was ucieszy. Mianowicie zostało potwierdzone to, że Windows Phone 8 umożliwi przesyłanie plików przez bluetooth.

Zobaczymy jakie ekrany w swoich urządzeniach pokaże konkurencja. Na pewno HTC będzie miał w tej kwestii dużo do powiedzenia. Ekran wykorzystany w HTC One X jest oceniany jako dużo lepszy od tego z Samsunga Galaxy SIII. We wrześniu czeka nas wiele ciekawych premier, a ich szczegóły na pewno zostaną zaprezentowane na naszym portalu ;-)

Zapraszam do zapoznania się ze stroną produktów Ativ, niestety nie dostępną jeszcze w naszym rodzimym języku.

źródło: wmpoweruser.com

 


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.