Ativ S wyceniony. Jak prezentuje się na tle konkurencji?

|

Już od dłuższego czasu znamy ceny najnowszych Nokii (920 i 820), także HTC już zdążyło wycenić 8X i 8S. Teraz przyszła kolej na producenta, który jako pierwszy zaprezentował swój model z Windows Phone 8, czyli Samsunga i jego smartphone’a: Ativ S.

Koreańska marka, która po cichutku zaprezentowała Ativa S nie spieszyła się z podaniem ceny jaką przyjdzie nam zapłacić, aby tuż po premierze stać się posiadaczami smartphone’a z Apollo i największym obecnie wyświetlaczem na pokładzie. W tym czasie Nokia i HTC zdążyły zarówno zaprezentować i wycenić swoje modele. Tak, więc ile Samsung życzy sobie za Ativa? Belgijski sklep wycenił ten model na 549 Euro (~2 260zł) . Dużo, mało? Jak na smartphone’a typowo topowego to normalna cena, ale przyjrzymy się też konkurencji i porównajmy ceny czołowej trójki.

HTC jako pierwsza marka wyceniła swoje modele z Windows Phone 8 i za 8X życzy sobie 499 Euro (~2 050zł). Czyli już widzimy, że taniej niż Samsung, ale też według wielu ankiet, 8X stawiany jest niżej niż Ativ S (głównie za sprawą wyświetlacza i slotu na karty pamięci). A co z obecnym “liderem” Microsoftu, czyli Nokią? Zależnie od rynku, za Lumię 920 przyjdzie nam odchudzić się o 599 Euro (~2 470zł we Włoszech) lub 649 Euro (~2 700zł w Niemczech). Także Ativ S plasuje się w środku stawki. Oczywiście w Polsce ceny mogą nieco się różnić w stosunku do tych zagranicznych, ale zapewne i tak Samsung zostanie uplasowany pomiędzy HTC i Nokią jeżeli chodzi o cenę.

Jesteście w stanie dołożyć do Ativa w stosunku do HTC? A może pójdziecie o krok dalej i dorzucicie kolejne banknoty na konto Nokii?


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.