Żegnamy się z MetroUI

|

MetroUI, czyli interfejs najnowszych systemów Microsoftu (Windows 8, gdzie znany również jako ImmersiveUI oraz Windows Phone 7 i w górę). Inaczej mówiąc, popularne kafelki, które od samego początku mają wielu zwolenników jak i wrogów. Mimo wszystko swego czasu była to wielka innowacja, do której powinni wszyscy już przywyknąć, ale…

Od razu uspokajam, MetroUI nie do końca zniknie, a po prostu zmieni nazwę. Wszystko zostało zapoczątkowane notatką od Microsoftu skierowaną do deweloperów, w której korporacja z Redmond prosiła o zaprzestanie korzystania z nazwy “Metro”. Wszystko oczywiście ma swój związek z drogą prawną, na którą wystąpiła firma Metro AG. Ta niemiecka marka jest znana w Polsce głównie jako właściciel sieci sklepów Media Markt, Saturn czy też Real.

Niektórzy mogą pomyśleć, że trochę późno Metro AG się obudziło, ale dotychczasowo MetroUI było tylko nazwą kodową, mało znaczącą w rozmowie komercyjnej. Tylko, że Microsoft wysunął taki oto wpis:

Toteż postanowiono, że korporacja z Redmond zastąpi nazwę Metro czymś innym. Ma to nastąpić w tym tygodniu. Macie jakieś pomysły na nową i chwytliwą nazwę dla interfejsu “okienek”? :)

źródło: theverge.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.