Windows Phone jest ważnym elementem w strategii Electronic Arts

|

Wiele osób narzeka na brak popularnych tytułów gier na platformę Windows Phone. Przykładem może być premiera gry Asphalt 5 na Windows Phone, która zbiegła się z premierą Asphalt 7 na inne platformy, czy też dawno obiecana gra Angry Birds Space, której do tej pory nie znajdziemy w Marketplace. Te i wiele innych przykładów sprawiają, że Windows Phone jest nadal mało popularną platformą pośród graczy mobilnych. Ma to się jednak zmienić.

Serwis Bloomberg poinformował dziś o planach Electronic Arts związanych z Windows Phone 8. Firma zapewnia, że kolejna odsłona mobilnych okienek jest bardzo ważnym elementem w przyszłej strategii. Przypomnę, że EA to druga pod względem wielkości firma zajmująca się tworzeniem gier na platformy mobilne. Wraz z premierą “ósemki” ma ona dostarczyć wiele popularnych gier dla urządzeń z Windows Phone na pokładzie. Dlaczego dopiero teraz? Możemy jedynie przypuszczać, że to zasługa zaimplementowania do WP8 bibliotek DirectX co ma znacznie ułatwić developerom tworzenie zaawansowanych gier dla tej platformy.

“Prowadzimy bardzo bliską współpracę z firmą Microsoft, aby zrozumieć jakie są ich poglądy na temat nawigacji w grach.” mówi w wywiadzie dla serwisu Bloomberg Peter Moore – szef działu operacyjnego EA. W rozmowie pojawiło się także kilka przecieków na temat nadchodzących tytułów od Electronic Arts. Nowe gry mają zostać zaprezentowane na targach Gamescom, które rozpoczną się już 15 sierpnia. Będą to między innymi: nowa wersję symulatora budowy miasta “SimCity”, a także aktualizacje do tytułów takich jak “FIFA Soccer”, “Medal of Honor” i “Need for Speed”.

EA już wcześniej nawiązało współpracę z firmą Nokia, na mocy której miała udostępnić swoje gry na wyłączność dla telefonów Nokia z Windows Phone. Współpraca ta zapowiadała się bardzo dobrze, zwłaszcza dla graczy. EA miała dostarczyć 20 gier, 10 ze studia EA Games (m.in. FIFA 12, Madden NFL i Dead Space), i 10 z podległego studia Chilingo. Jedynym efektem tej współpracy jest Mirror’s Edge, która na chwile obecną jest 5. na liście xbox live w Marketplace.

Czy pozostałe tytuły pojawią się wraz z premierą Windows Phone 8? Czy będą dostępne na wyłączność dla telefonów firmy Nokia? Wszystko okaże się najprawdopodobniej już we wrześniu na konferencji Nokia World.

źródło: bloomberg.com

 


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.