Windows Phone 8 rozszerza ilość zamrożonych aplikacji do siedmiu

|

Czas na kolejną nowość, a raczej usprawnienie z najnowszego mobilnego systemu Microsoftu. Multitasking w Windows Phone nie do końca jest idealny (dla wielu użytkowników). Obecnie mamy możliwość zapisania w pamięci pięciu ostatnio uruchomionych aplikacji. Niestety są one zamrażane po pewnym czasie, więc po prostu “nie pracują”. Czy to się zmieni w Windows Phone 8? Korporacja z Redmond obiecuje poprawę wielozadaniowości w “Apollo”, ale nie wiadomo dokładnie na czym to będzie polegać.

Wiemy natomiast, że ilość aplikacji, do których możemy wrócić po przytrzymaniu klawisza wstecz wzrośnie ze wspomnianych 5 do 7. Czy to wystarczająca poprawa? Wątpię, ale osobiście jeszcze nie stawiam krzyżyka na multitasking w “Apollo”, a cały czas czekam na działanie wielozadaniowości w nowych urządzeniach.

Co ciekawe, w emulatorze (gdzie oczywiście odkryto tę nowość) zauważono, że im więcej pamięci RAM tym większa ilość aplikacji w multitaskingu. Tak, więc już z góry wiadomo, że lepiej wybrać nowego smartphone’a z powiększoną pamięcią RAM, np.: 1GB niż z mniejszą, np.: 512MB.

A na koniec filmik przedstawiający “nowy multitasking”.

 

źródło: wparea.de


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.