“Things are about to change” – Finowie budują napięcie

|

“Things are about to change”, takim właśnie hasłem Nokia zachęca do oczekiwania na 5. września, kiedy to odbędzie się Nokia World (w połączeniu z Microsoftem), czyli prezentacje najnowszych modeli Lumia z systemem Windows Phone 8.

Powyższy slogan mogliśmy poznać dzięki poniższemu filmikowi (teaser):

Sam film zbyt wiele nie przedstawia, dziewczyna jedzie na rowerze, uśmiechając się do kamery. Tylko właśnie… Co to może być za kamera? W sieci pojawiło się wiele spekulacji, że ten króciutki filmik został nagrany najnowszym dzieckiem Nokii wyposażonym w technologię PureView bazującym na platformie “Apollo”.

Czy tak będzie? Nie pozostaje nam nic innego jak poczekać równo tydzień na wspomniany duży event jakim jest Nokia World. Jednak w jednym z poprzednich newsów mogliśmy się dowiedzieć, że układy Snapdragona, nawet w topowej wersji nie są w stanie obsłużyć matryc o rozdzielczości większej niż 20MPx. Jak Finowie postanowili to rozwiązać? Zmniejszając ilość pixeli? To wydawałoby się najbardziej realne. Tylko kooperacja Nokii i Microsoftu może pozwolić tym pierwszym na zupełnie inne rozwiązania w stosunku do możliwości Samsunga lub HTC.

Jedno jest pewne – Lumia z PureView się pojawi, a w jaki sposób technologia Nokii zostanie wdrożona do świata Windows Phone? O tym będziemy mogli się przekonać najwcześniej za tydzień.

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.