Ostateczna blokada urządzeń odblokowanych metodą ChevronWP7

|

Pamiętacie ChevronWP7? Tak, to sposób jakim można było odblokować urządzenia z Windows Phone. Cała zabawa kosztowała 9 dolarów. Wystarczyło kupić token i wpisać go do specjalnej aplikacji, aby telefon został pozbawiony blokady. Proste i w dodatku legalne. Wydawać by się mogło, że wszyscy zrobili na tym interes.

Z końcem zeszłego roku programiści z ChevronWP7 Labs zakończyli przyjmowanie zgłoszeń i ogłosili, koniec swojej działalności. Projekt przeznaczony początkowo dla domorosłych programistów, którzy nie chcieli publikować swoich aplikacji w Marketplace przerodził się w teoretycznie legalną możliwość wgrywania aplikacji z poza Marketplace. Microsoft postanowił więc ukrócić ten proceder.

Od teraz po podłączeniu tak odblokowanego telefonu komputera i wykonaniu synchronizacji z Zune telefon zostanie ponownie zablokowany. Nie dotyczy to osób, które w ramach rekompensaty dostały darmowy dostęp do AppHub(aktualnie Dev Center).

Choćby wydawało się, że dużo nie tracimy to wcale tak nie jest. Możemy w tej chwili “uwolnić” większość telefonów z Windows Phone, ale nie ma róży bez kolców. Gigant z Redmont po raz kolejny utrudnia życie piratom. I wcale nie ma się mu co dziwić. Jeśli chcemy mieć dostęp do tytułów znanych z innych platform, należy też pamiętać o tym, że deweloper musi otrzymać należne mu wynagrodzenie.

źródło: pocketnow.com