Nowe Lumie: X i N-Gage w oczekiwaniu na premierę?

|

Przypominamy, że wrzesień tuż tuż, a więc Nokia World się zbliża, a tam (według plotek) będziemy mogli zobaczyć dwie nowe słuchawki z Windows Phone. Czyżby to były Lumie X i N-Gage?

Według portalu MyNokiaBlog, trwają pracę nad dwoma nowymi urządzeniami wyposażonymi w system z interfejsem (już nie) Metro. Pierwsza z nich to Lumia X, która swoją budową ma przypominać starą i poczciwą Nokię 5700. Ten muzyczny model fińskiej marki (Xpress Music) charakteryzował się obrotową klawiaturą, a raczej całą dolną częścią obudowy, na której znajdowały się aż dwie klawiatury (tradycyjna alfanumeryczna i dedykowana do muzyki) oraz moduł aparatu z lampą błyskową.

Osobiście nie wyobrażam sobie podobnego modelu z dużym dotykowym wyświetlaczem i systemem Windows Phone, ale… Kiedyś w ogóle nie wyobrażano sobie dotykowych telefonów :). Lumia X w specyfikacji technicznej ma zawierać oczywiście wyświetlacz ClearBlack AMOLED wyświetlający obraz w rozdzielczości HD oraz procesor Snapdragon S4. Wspomniana obrotowa część obudowy ma zawierać również aparat, ale tym razem z 8MPx matrycą Carl Zeiss. Poza tym, na ruchomej części telefonu mają znajdować się dedykowane klawisze do muzyki, a po obróceniu: do gier.

Drugim modelem Nokii jest również odświeżenie starej fińskiej słuchawki. Tym razem jednak mowa o “mini-konsoli” do gier połączonej z telefonem, czyli N-Gage.

Te modele (były dwie wersje: Classic i QD) powstały na długo przed Xperią Play, która przez wielu jest uważana za pierwszy “konsolofon”. Odświeżenie N-Gage w połączeniu z Windows Phone mogłoby stworzyć porządną konkurencją dla wspomnianego Sony Ericssona. Jednak, co najważniejsze – nareszcie zaczęły by się pojawiać wymagające gry na “mobilne kafelki”. Zapewne Lumia N-Gage z początku dostawałaby na wyłączność najlepsze gry, a po pewnym czasie trafiałyby one na pozostałe smartphone’y z Windows Phone 8. Identycznie wygląda sprawa z grami na Xperię Play.

Oczywiście nie należy podchodzić do tej informacji ze 100% powagą, bo jak wiadomo – coś niepotwierdzonego oficjalnie może w ogóle nie powstać. Jednak jak oceniacie te modele?

źródło: mynokiablog.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.