Nokia zaprezentuje nowe Lumie już na Nokia World?

|

Do premiery Windows Phone 8 pozostało coraz mniej czasu, a w sieci pojawia się coraz więcej plotek, przecieków i spekulacji. Microsoft najprawdopodobniej we wrześniu planuje wydać wersję RTM (produkt gotowy do wypuszczenia na rynek) “ósemki”, a w październiku ma on zadebiutować na pierwszych urządzeniach. Można się domyślać, że będą to urządzenia pochodzące od Nokii, ze względu na bliską współpracę obydwu producentów.

Dziś w sieci pojawiły się informacje, że Nokia planuje zaprezentować nowe urządzenia z serii Lumia już na konferencji Nokia World, która ma się odbyć w dniach 5-6 września. Nowe Lumie będą pracowały oczywiście pod kontrolą systemu Windows Phone 8. Nokia oficjalnie nie potwierdza tych informacji, pewnie z tego powodu, że nie chce osłabiać dobrej sprzedaży swoich urządzeń z WP7 na pokładzie.

Informacje wydają się wiarygodne, ponieważ obie daty się pokrywają. Poza tym konferencja Nokia World, to najważniejsze wydarzenie w roku dla Nokii, więc wszyscy oczekiwali nowych urządzeń. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że niedługo premierę swoją będzie miała kolejna generacja iPhone. Lepiej więc zaprezentować nowe urządzenia, zanim telefon od producenta z nadgryzionym jabłkiem w logo zostanie zaprezentowany, żeby zyskać trochę więcej rozgłosu.

Jak myślicie, czym zaskoczą nas nowe Lumie? Myślicie, że będą zbliżone do konceptu który pokazaliśmy Wam na naszym facebookowym profilu?

źródło: theverge.com

 


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.