Nokia sprzedaje najwięcej smartfonów z Windows Phone

|

Nokie to producent który jako jeden z ostatnich zdecydował się na produkcje smartfonów z Windows Phone na pokładzie. Mało tego, Nokia jako jedyna zdecydowała się zrobić z Windows Phone swój podstawowy system. Wielu osobom nie spodobała się to, że upadająca firma postawiła wszystko na jedną kartę. Czy było warto? Udział smartfonów z mobilnymi okienkami Microsoftu w rynku globalnym nadal nie jest duży. Jednak wszystko zmierza w dobrym kierunku. Według danych przedstawionych przez Localytics Nokia w lipcu posiadała prawie 60 procentowy udział w globalnej sprzedaży smartfonów z Windows Phone – jest to 3 razy więcej niż zajmujący drugie miejsce HTC.

Wygląda na to, że olbrzymie sumy zainwestowane w promocje smartfonów Nokii powoli przynoszą efekty. Niestety to nie wystarczy. System mobilny od giganta z Redmond nadal posiada tylko kilku procentowy udział w globalnym rynku sprzedażowym smartfonów. Jednak w najbliższym czasie wszystko może się zmienić, a sprzedaż telefonów z Windows Phone może znacznie przyspieszyć. Wszystko za sprawą nadchodzącej “ósemki”, która zaoferuje o wiele więcej niż wcześniejsza wersja WP, i przegranej Samsunga w sprawie o naruszanie patentów Apple. Microsoft pomimo tego, że od zawsze konkuruje z Apple, doszedł z nimi do porozumienia na mocy którego obie firmy wzajemnie licencjonują sobie swoje rozwiązania, a poza tym mają wspólnego wroga – Google ze swoim Androidem.

Mocno trzymam kciuku za sukces Windows Phone 8.

źródło: pocketnow.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.