Nokia Phi z 4,7-calowym ekranem – w sprzedaży od października?

|

Plotek porcja kolejna. Tym razem ich źródłem jest rosyjski bloger Eldar Murtazin, który często jest lepiej poinformowany niż inni.

Potwierdziły się informacje o części specyfikacji nowego modelu Nokii – nazwa kodowa “Phi”. Ma być to model z największym, jak do tej pory, wyświetlaczem w portfolio tego producenta. Zastosowany zostanie ekran AMOLED o przekątnej 4,7-cala i rozdzielczości 720p, w dodatku ma być zakrzywiony jak w modelu Lumia 800. Telefon posiadać ma także łączność LTE, moduł NFC oraz slot kart pamięci microSD. Bateria ma mieć większą pojemność, niż ta zastosowana w modelu Lumia 900, jednak czas pracy na jednym ładowaniu to nadal około jednej doby. Nokia Phi ma być cieńsza od jej poprzedników L800/L900.

Urządzenie ma zostać zaprezentowane już 5 września, a do sprzedaży ma trafić w październiku.  Obok niego mają zostać zaprezentowane dwa inne modele. Ceny tych modeli w Rosji mają wynosić kolejno 935$ za model “Phi”, 780$ za model ze średniej półki (PureView?) i 650$ za najtańsze z urządzeń.

źródło: mynokiablog.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.