Lumia 920 i 820 na zdjęciach

|

Samsung zaskoczył wszystkich prezentując jako pierwszy swoje urządzenie z Windows Phone 8 na pokładzie. Widać, że niektórzy producenci pozazdrościli mu rozgłosu i teraz próbują zgarnąć część tortu dla siebie. Najpierw pojawił się przeciek od HTC, zdradzający specyfikacje modelu Accord, teraz pora na Nokie. Źródłem przecieku ponownie jest twitter, a dokładnie tajemniczy użytkownik @evleaks, który opublikował zdjęcia dwóch urządzeń Nokii, Lumii 920 i 820.

Pierwszy z telefonów, Lumia 920 (widoczna na zdjęciu na samej górze), to prawdopodobnie model o kodowej nazwie Phi, o którym pisaliśmy już wcześniej. Posiadać ma on 4.5-calowy, zakrzywiany ekran. Dodatkowo, jeśli informacje te są prawdziwe, w modelu zastosowano aparat, który wykorzysta technologię PureView. Niestety na zdjęciach nie widać lampy xenonowej, co zapewne jest zabiegiem celowym, aby urządzenie nie było zbyt “grube”. Nie wiemy także nic o rozdzielczości matrycy jaka ma zostać zastosowana w urządzeniu. Czy to będzie 41 Mpix jak w Nokii 808 PureView? Dowiemy się już na konferencji Nokii i Microsoftu która odbędzie się 5. września.

O drugim urządzeniu, Lumii 820, wiadomo tylko tyle, że będzie posiadała wyświetlacz o przekątnej 4.3-cala.  Jak widać na zdjęciu wyżej, smartfon będzie dostępny w wielu wariantach kolorystycznych.

Obydwa urządzenia utrzymane są w stylistyce pasującej do serii Lumia. Nie wiadomo nic o cenach smartfonów, ani o szerszej specyfikacji. Domyślać się można jedynie, że urządzenia będą posiadały rozdzielczość HD i dwurdzeniowe procesory, czyli to czego nie umożliwiał Windows Phone 7, a umożliwi “ósemka”.

źródło: pocketnow.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.