HTC Accord z technologią Beats Audio

|

HTC rozpoczęło współpracę z Beats Audio w sierpniu ubiegłego roku. Było to czymś nowym w mobilnym świecie, HTC jako pierwszy producent chciał zadbać o jakość dźwięku w swoich urządzeniach. Współpraca miała się raz lepiej, raz gorzej. Pojawiły się nawet informacje o ograniczeniu współpracy obu firm. Dzisiaj wiemy, że były to jedynie plotki, w dodatku nieprawdziwe. I całe szczęście.

Dziś dowiadujemy się od The Verge, że HTC planuje zaimplementować technologię Beats Audio w swoich nadchodzących urządzeniach z Windows Phone 8, a dokładnie w modelu HTC Accord, o którym pisaliśmy tutaj. Dostępna będzie również dedykowana aplikacja do ustawień profilu Beats Audio, tak aby każdy mógł dostosować ustawienia do słuchanej przez siebie muzyki. Urządzenie będzie posiadało także logo Beats Audio z tyłu obudowy.

Przypomnę, że HTC prawdopodobnie zaprezentuje urządzenia z Windows Phone 8 w trzecim tygodniu września.

Sam miałem okazję ostatnio używać przez pewien czas smartfona HTC One X, który również wykorzystuje technologię Beats Audio. Muszę przyznać, że jakość dźwięku zarówno z głośnika jak i słuchawek (posiadam a-JAYS Three) była świetna. Szkoda, że technologia ta zostanie wykorzystana jedynie w urządzeniach HTC. Osobiście chętnie przygarnąłbym jakąś ładną Nokię z PureView i Beats Audio… Ale cóż, nie można mieć wszystkiego ;-)

źródło: theverge.com

 


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.