High-end od ZTE z Windows Phone 8 w przyszłym roku

|

Nokia już zapowiedziała premierę nowych urządzeń z Windows Phone 8 na wrzesień podczas Nokia World. Inni producenci póki co milczą i nie ujawniają terminów, w których przedstawiliby swoje nowe modele z najnowszym mobilnym systemem Microsoftu. Jednak doskonale wiemy, że na pewno nie czekają na rozwój wydarzeń po premierach Nokii i przygotowują swoje słuchawki. Takim producentem między innymi jest ZTE.

Ten chiński producent znany głównie z tanich telefonów tworzonych na ilość, nie do końca dobrych pod względem jakości. Z Windows Phone 7 ZTE też tworzył telefony. Nie było ich wiele, bo zaledwie 2 i nie odniosły wielkich sukcesów. Oczywiście mowa o modelach Tania i Orbit. Nie należy się oczywiście kierować nazwami, bo Tania jest jednak droższym i lepszym modele niż Orbit, którego stawia się na przeciwko Lumii 610. Ten drugi także jako pierwszy został wyposażony w moduł NFC.

Teraz jednak przyszła pora na Windows Phone 8, który umożliwia korzystanie ze znacznie lepszych podzespołów i ZTE chce z tego skorzystać. Wcześniej pojawiały się plotki o nowym modelu od Chińczyków, który miałby zostać przedstawiony w 1. kwartale przyszłego roku. Teraz wiemy nieco więcej. Ma to być słuchawka z wyższej półki i ma zostać pokazana oczywiście w przyszłym roku. Konkretnej daty brak. ZTE zależy, żeby poprawić swoją renomę, gdyż obecnie opiera się ona na (wspomnianych) tanich i przeciętnie wykonanych telefonach. Najnowszy model z “Apollo” ma pomóc zmienić ten wizerunek – przynajmniej taką nadzieję ma marka. Tak, więc nowa słuchawka od ZTE ma celować w klientów bardziej wymagających. Chińczycy jednak zastrzegają, że ten model będzie tańszy niż smartphone’y, np.:Samsunga.

Zapowiada się naprawdę ciekawie :). Może to być dobra alternatywa dla znanych nam już takich marek jak HTC, wspomniany Samsung, czy może Nokia. Tylko, czy ZTE jest w stanie zmierzyć się z czołówką i wygrać z nimi?

źródło: 3g.co.uk


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.