“Apollo” – skazani na dzwonki Microsoftu

|

Dłuższy czas temu pisaliśmy o możliwości zmian dzwonków na własne bez zbędnego kombinowania z plikami muzycznymi (skracanie, zmienianie danych itd.). Jednak – jak się teraz okazało – portal WPcentral się mylił.

Tym razem inny serwis skupiający się na systemach Microsoftu ogłosił, że nie pozostanie nam nic innego jak ponowne trudzenie się ze swoimi utworami (o ile to jeszcze będzie możliwe). Momobilwindows.com udało się odblokować funkcję zmiany dzwonków w emulatorze SDK systemu Windows Phone 8 i – niestety – zdementowało jakże potrzebną (domniemaną) funkcję “Apollo”.

W ramach rekompensaty w Windows Phone 8 będziemy mogli zmieniać 4 dźwięki: oczywiście dzwonek/wiadomości, dźwięk przypomnienia, wiadomości głosowych i wiadomości e-mail.

W czym Microsoft ma problem blokując możliwości ustawiania własnych dzwonków? Ogólnie korporacja z Redmond lubi utrudniać użytkownikom Windows Phone życie w kwestii dźwięków. Również nie została poprawiona regulacja głośności, czyli dalej będziemy mogli jedynie ustawić natężenie decybeli według jednego schematu (jedna regulacja, dla wszystkiego).

źródło: mimovilwindows.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.