Windows Phone pozwala czytać książki niewidomym!

|

Imagine Cup, konkurs organizowany przez Microsoft, o którym mogliście już kilka razy słyszeć na naszym portalu, między innymi podczas tworzenia aplikacji pozwalającej na wykrycie malarii. Tym razem wielki podziw dla sędziów (i Internautów) wzbudziła ekipa z Polski, która stworzyła aplikację dla niewidomych. Dzięki niej, osoby z dużymi wadami wzroku mogą czytać e-booki za pomocą pisma Braille’a.

Bez zbędnego rozpisywania się, sami zobaczcie, co ta sprytna aplikacja potrafi oglądając film zamieszczony na tej stronie: http://www.imaginecup.com/Competition/PCATeam.aspx?Competitionid=71&teamid=55201

W skrócie, “Z­Z­ ­Braille­ ­Reader” pozwala na:

  • czytanie książek;
  • przewijania słów/stron/wersów itd;
  • bezprzewodową synchronizację;
  • wybieranie plików;
  • tworzenie zakładek.

To wszystko jest możliwe do zrobienia jedynie za pomocą gestów!

Bardzo gorąco zachęcamy do głosowania na naszego rodaka, który naprawdę się postarał tworząc tego typu program. Można to zrobić również na wyżej podanej stronie – nie trzeba się rejestrować, wystarczy tylko kliknąć jeden klawisz :).

Autor zapewnia, że aplikacja również zostanie przeportowana na inne platformy za jakiś czas, ale – póki co – tylko Windows Phone może pochwalić się tego typu programem dla niewidomych.  Mało tego, “ZZ Braille Reader” ma pojawić się w Marketplace zupełnie za darmo, co z pewnością zainteresuje osoby potrzebujące tego typu aplikacji.

Brawa za chęci i z całą pewnością popieramy tego typu akcje, szczególnie jeżeli główny udział mają w tym Polacy!

źródło: imaginecup.com

 


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.