Windows Phone 7.8 vs Windows Phone 8

|

Jak już wszyscy bardzo dobrze wiemy, Microsoft postanowił odciąć się od obecnych urządzeń i zostawić właścicielom na pocieszenie jedynie system, który będzie nieco przypominał najnowsze dzieło koncernu, czyli Windows Phone 8. Jednak, gdyby korporacja chciała to i obecne modele mogłyby działać pod kontrolą “Apollo”.

Co za tym idzie, już teraz wielu użytkowników zniesmaczonych  takim rozwojem wydarzeń zapowiedziało migracje na inne mobilne platformy. Jednak jeszcze nie poznaliśmy prawdziwych braków systemu Windows Phone 7.8 w stosunku do Windows Phone 8. Czy aby na pewno rozgoryczenie tak wielu osób jest właściwe? Dzięki rosyjskiemu forum, które w wielu sprawach miało rację jeżeli chodzi o “mobilne okienka”, możemy dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy.

Przede wszystkim tak wychwalana na konferencji nowa wersja przeglądarki Internet Explorer (10) nie zawita na obecne urządzenia z Windows Phone. Dzisiejszym modelom, do przeglądania Internetu, musi wystarczyć obecna przeglądarka (IE9).

Jak wszyscy dobrze wiemy, Skype należy do Microsoftu, a więc w  “Apollo” będzie w pełni zintegrowany. Windows Phone 7.8 będzie miał jedynie oddzielną aplikację (tak jak to wygląda obecnie).

Już dzisiaj możemy się (w niektórych krajach) posługiwać komendami głosowymi. Jednak w Windows Phone 8 ta funkcja zostanie ulepszona, a Windows Phone 7.8 dostanie tzw. “kastrata”.

Wielu osobom brakuje obecnie licznika danych internetowych, które wykorzystujemy. “Apollo” taką funkcję będzie miało już wbudowaną, a WP7.8 dostanie jedynie osobną aplikację (podobnie jak w przypadku Skype).

Chmura, czyli w przypadku Windows Phone – SkyDrive, w “Apollo” będzie mógł zostać wykorzystany do synchronizacji wszystkich plików. A Windows Phone 7.8 pod tym względem nie będzie się niczym różnił w stosunku do tego, co obecnie mamy (dokumenty, zdjęcia i tyle).

Za to oba systemy (co już wiemy od dłuższego czasu) będą miały identyczny ekran startowy.

Microsoft wspominał także, że razem z “Apollo” nie będziemy potrzebowali komputera do aktualizacji systemu swojego smartphone’a – wystarczy dostęp do Internetu i naładowana bateria (OTA). W Windows Phone 7.8 sytuacja nie ulegnie zmianie, czyli będziemy dostawać tylko powiadomienia o nowej wersji oprogramowania do zainstalowania.

Co ciekawe, Microsoft znowu tylko niektórym krajom umożliwi korzystanie z poczty głosowej z interfejsem w Windows Phone 7.8. W “Apollo” ta funkcja będzie dostępna dla każdego, niezależnie od miejsca zamieszkania/lokalizacji konta Live.

To tyle najgłówniejszych i najważniejszych różnic, o których obecnie wiemy. Dla znających język angielski, wszystko (+ kilka dodatkowych aspektów) w jednej tabelce:

Jak to wszystko oceniacie?

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.