Upgrade/Downgrade/Dead Phone programem NSS Pro

|

Ciąg dalszy przygód z NSS Pro. Tym razem zastąpimy jakże wysłużoną aplikację od Nokii (NCS) w operacji zmiany oryginalnego oprogramowania na modelach Lumia. Podobnie jak w przypadku NCS możemy zmienić na wersję wyższą, niższą lub nawet spróbować “ożywić” telefon. Obie aplikacje wymagają posiadania tych samych sterowników, więc musicie wcześniej zainstalować NCS lub osobno wszystkie sterowniki z linku podanego poniżej.

Zalety stosowania NSS Pro:
Automatyczne wykrycie plików oprogramowania w folderach docelowych Nokii.
Bezpośrednia obsługa modeli Lumia w trybie DLAOD: 610; 610NFC; 710; 800 i 900.
Proces zaczyna się na uruchomionym telefonie bez potrzeby używania metod klawiszowych.
Opcja aktualizacji a także zaniżania wersji firmware.
Możliwość fleszowania martwego telefonu z wibracją.

O czym należy pamiętać:
Opis dotyczy modeli tzw. DLOAD.
Pobrane pliki menadżerem są widziane przez NSS Pro i nie należy zmieniać ich lokalizacji.
Język polski znajduje się w każdym firmware europejskim.
W nowym oprogramowaniu kontakty zostaną przywrócone po synchronizacji z kontem Live.
Jeśli dewelopersko odblokowałeś Lumię to po zabiegu należy ją zarejestrować ponownie. Licznik nie zmienia się dla tego samego IMEI.
Nie można zrobić kopii aplikacji, zdjęć itp. i wgrać jej na nowy system. Dokonujemy synchronizacji przez Zune zanim zaczniemy.
Numeracja nowych zdjęć i filmów zacznie się od początku dodając cyfry w nawiasach w przypadku synchronizacji do tego samego folderu.
W przypadku fleszowania softem innym niż ten dla naszego Product Code w momencie aktualizacji przez Zune nie powróci pierwotny soft czyt. branding pierwotnego operatora.

Czego potrzebujemy:
Najnowsza wersja NSS Pro.
Menadżer pobierania oprogramowania NDPM.
Zbiór sterowników w razie braku obecności NCS na waszym komputerze.

Zaczynamy:
Uruchamiamy menadżer NDPM i pobieramy interesujące nas oprogramowanie po wpisaniu wersji RM oraz naszego PC według tabeli: Po zakończeniu pobierania zamykamy menadżera.
Pamiętając o naładowanej baterii uruchamiamy NSS Pro i podłączamy kablem do komputera włączony telefon.
Obserwujemy czy w dolnym okienku pojawi się wpis Nokia USB Connectivity. Jeśli jest postępujemy dalej według filmu, jeśli brak to instalujemy sterowniki z linku podanego wyżej.
Po zakończeniu wgrywania telefon uruchomi się sam ponownie.

 

Co jeśli proces zatrzyma się w pewnym momencie?
Jedyna taka ewentualność może wystąpić gdy w linijce Enter flash mode… zobaczycie: Taki komunikat oznacza potrzebę zmiany bootloader’a z Qualcomm na DLOAD wymagany do tej operacji. Dotyczy to tylko pewnej części modeli L710 i znikomego procentu L800. Nie stwierdzono w modelach L610 i L900 obecności tego pierwszego bootloader’a.
Obecnie możecie zmienić bootloader w L710 jedną z dwóch metod:
Blokowanie/odblokowanie bootloader’a.
Blokowanie bootloader’a edytorem szesnastkowym.
Gdy zdecydujecie się na zmianę według pierwszego poradnika możecie zrobić obie czynności jednocześnie pamiętając przy tym o skopiowaniu pliku do katalogu WP7 według instrukcji z pierwszego linka. Czyli w jednym podejściu blokujecie bootloader i wgrywacie nowe oprogramowanie według filmu.